دستگاه حک لیزر co2

معرفی دستگاه حکاکی لیزر در حرکت FLYMARK

حکاکی لیزر در حرکت (Fly Laser Marking) نوعی از روش حکاکی و چاپ بر روی قطعات در حرکت است. این روش از حکاکی، مناسب خطوط تولید اتوماتیک جهت چاپ کد محصول، تاریخ و سایر اطلاعات مورد نیاز حین فرایند تولید می‌باشد. در مقایسه با سایر روش‌های معمول چاپ مانند استفاده از چاپگر جوهرافشان و… این روش لیزر نیاز به هیچ ماده‌مصرفی ازقبیل جوهر ندارد. این دستگاه بدون آلودگی و صداست و باعث افزایش بهره‌وری در تولید می‌گردد. منبع لیزر مورد استفاده در این لیزرها به سه گروه کلی فایبر، CO2 و UV تقسیم می‌شود. بسته به جنس و رنگ قطعه به جهت کارایی و کیفیت بهتر حکاکی، می‌توان از هر یک از این منابع لیزر استفاده نمود. در دستگاه حکاکی لیزر در حرکت FLYMARK لیزر آنلاین به گونه‌ای طراحی شده‌است که عمر کاری طولانی داشته باشد. همچنین با توجه به سیستم خنک‌کننده هوایی قوی، این دستگاه نیاز چندانی به تعمیرات‌و‌نگهداری ندارد. کیفیت بالای تولید و به‌روز بودن فناوری مورد استفاده در این دستگاه موجب شده تا توانایی حکاکی در سرعت‌های بالا را نیز دارا باشد.

مهم‌ترین کاربردها

کاربردهای مختلفی می‌توان برای دستگاه حکاکی لیزر در حرکت نام برد. به طور کلی هرگاه در خطوط تولید اتوماتیک به چاپ اطلاعات بر روی محصول تولیدی نیاز شود می‌توان از این فناوری استفاده نمود. یکی از مهم‌ترین موارد استفاده از این دستگاه، چاپ روی سیم در صنایع تولید سیم و کابل است. چاپ روی لامپ، برد و قطعات مشابه در تجهیزات الکترونیکی، حکاکی روی لوله فلزی و … در صنایع لوله‌سازی و چاپ روی بطری و انواع بسته‌بندی‌ها در صنایع غذایی از دیگر موارد پرمصرف دستگاه حکاکی لیزر در حرکت می‌باشد.
علاوه‌براین از این دستگاه در بسیاری دیگر از صنایع تولیدی مانند محصولات فلزی، پوشاک، دارویی و بهداشتی، دخانیات، چرم و … نیز استفاده می‌گردد. لازم به ذکر می باشد که این دستگاه به گونه‌ای طراحی شده که علاوه‌بر استفاده در خطوط تولید پیوسته مانند سیم و لوله و … با سرعت بالا، می‌توان از آن برای محصولات تولیدی به صورت ناپیوسته همانند بطری، محصولات دارویی و … نیز استفاده نمود.

چرا لیزر نسبت به سایر روش‌های چاپ برتری دارد؟

بسیاری از تولیدکنندگان این سوال را از خود می پرسند که چرا بایستی در روش حکاکی لیزری سرمایه‌گذاری کنند؟ چه علتی این سرمایه‌گذاری را توجیه‌پذیر می‌نماید؟ در ادامه به صورت مختصر به بررسی عوامل تاثیرگذار می‌پردازیم و نشان می‌دهیم حکاکی لیزر بهترین روش علامت‌گذاری نسبت به سایر روش‌ها بدون در نظر گرفتن میزان تولید شرکت‌هاست. این موضوع درست است که هزینه اولیه ناشی از خرید دستگاه لیزر بیشتر از سایر دستگاه‌هاست. اما فاکتوری که بسیاری از شرکت‌ها فراموش می‌کنند در نظر بگیرند این است که فرایند حکاکی لیزر، هزینه‌ها را از نظر زمان، تعمیرات‌و‌نگهداری و کارگر کاهش می‌دهد.
چاپگرهای جوهرافشان نسبت به لیزرها سریع‌تر هستند ولی همزمان دارای عیوبی نیز می‌باشند. علایم چاپ شده توسط این چاپگرها دائمی نبوده و قابلیت انحلال در موادی مانند گازوییل یا بنزین را دارند. همچنین چاپگر ها نیازمند ماده اولیه نظیر جوهر هستند و توانایی علامت‌گذاری هوشمند از قبیل ثبت متراژ و ... را با دقت بالا روی محصولاتی مانند سیم و کابل ندارند. علاوه بر موارد بالا هزینه‌های تعمیرات‌و‌نگهداری سایر چاپگرها از قبیل بررسی‌های روزانه جوهر چاپ، تعویض کارتریج و ... نسبت به لیزرها بیشتر است. لازم به ذکر است چاپگرهای جوهری در طول زمان به سمت تار شدن پیش می‌روند و علائم حک شده نیز با گذشت زمان روی محصول مانند سیم و ... به مرور محو می‌گردد. تمامی موارد ذکر شده توسط دستگاه لیزر در حرکت FLYMARK برطرف شده و همچنین توانایی حک متراژ روی سیم، کابل و لوله را نیز دارد.

آخرین مطالب

logo-samandehi