سوالات متداول

مهم‌ترین مزیت لیزر نسبت به سایر دستگاه‌ها دوام بالا و دائمی بودن طرح حکاکی شده روی قطعه مورد نظر است. علاوه بر این لیزر از دقت بسیار بالایی برخوردار است و نیاز به هیچ گونه ماده اولیه‌ای نیز در فرآیند خود ندارد و به تعمیرات و نگهداری به مراتب آسان تر از سایر دستگاه ها نیاز دارد که این دو موضوع در بلندمدت موجب کاهش هزینه‌ها می‌گردد. جهت اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

دستگاه حکاکی لیزر آنلاین قابلیت حکاکی در حالتی که قطعه‌ی مورد نظر در حال حرکت است را نیز داراست. این دستگاه‌ها به گونه‌ای طراحی شده که سرعت حرکت قطعه را به عنوان یک پارامتر ورودی دریافت می کند و به گونه‌ای عملیات حکاکی را انجام می دهد که طرح مورد نظر بر روی قطعه در حال حرکت حکاکی شود.

دستگاه حکاکی لیزر آنلاین مناسب برای نصب بر روی خطوط تولید اتوماتیک است. صنایع سیم و کابل، الکترونیک، غذایی، دارویی و … که دارای خط تولید پیوسته یا غیر پیوسته هستند از مهم ترین موارد استفاده از فناوری حکاکی لیزر در حرکت می‌باشند.

بسیاری از مواد قابلیت حکاکی توسط لیزر را دارا می‌باشند. انواع فلزات، مواد پلاستیکی و پلیمری، پوشاک، چوب و … از این موارد هستند.

جنس ماده، ضخامت محل حک و طرح مورد نظر جهت حکاکی از دلایلی است که می‌تواند روی آسیب‌پذیری ماده تاثیرگذار باشد. لذا پیشنهاد می‌شود در حوزه حکاکی لیزر، ابتدا بر روی قطعه تست انجام شود.

جنس ماده و طرح مورد نظر مهم‌ترین عامل برای تعیین توان مصرفی مورد نیاز است. در دستگاه‌های حکاکی لیزر آنلاین، سرعت حرکت قطعه نیز می‌تواند تاثیرگذار باشد.

منبع لیزر CO2 یک منبع لیزر گازی است که با برانگیخته شدن گاز دی‌اکسیدکربن پرتو لیزر را ایجاد می کند. در صورتی که منبع فایبرلیزر یک منبع لیزر حالت جامد است که از یک منببع فیبر نوری دوپ‌شده جهت تولید اشعه لیزر استفاده می‌نماید.

منبع لیزر CO2 بیشتر مناسب اقلام غیر فلزی است در صورتی که منبع فایبر لیزر می‌تواند بر روی فلزات و پلاستیک با کنتراست بالا نیز حکاکی کند. علاوه بر این رنگ و بافت ماده نیز می‌تواند بر اثرگذاری بر روی ماده توثر باشد. بهترین راه برای این که بتوان تشخیص داد کدام منبع کارایی لازم را روی ماده مورد نظر دارد تست حکاکی روی آن است.

شرکت طرح و تکامل امکان تست حک به صورت رایگان بر روی نمونه‌های ارسالی شما را فراهم نموده است. لذا پیشنهاد می‌شود قبل از خرید هر گونه دستگاه، ابتدا تست حکاکی انجام پذیرد.